derya baykal boyundanlık tarifi

6 Kasım 2008 Perşembe

Malzemeler


KALIN YÜN
4,5 NUMARA TIĞ
KADİFE KURDELE


100 zincir çekilir.14 sıra ikili trabzan yapılır ve
kapatılır.7.SIRADAN KURDELEYİ GEÇİRİP İSTEDİĞİNİ ŞEKLİ VEREBİLİRSİNİZ
DEVAMINI OKU...

çocuklar için ev ayakabıları

çocuklar için ev ayakabıları
DEVAMINI OKU...

3 aşamalı pratik çanta yapımı

MALZEMELER

NAKO ANGORA
NAKO SÜPER İNCİ
TIĞ NO 4
ÇANTA SAPI
İĞNE İPLİK


70 ZİNCİR ÇEKİLİR
26 SIRA İKİLİ TRABZAN YAPILIR.
BİTİŞ TARAFI TIĞ İLE BÜZÜLEREK KÜÇÜLTÜLÜR.6 SIRA SIK İĞNE YAPILIP BİTİRİLİR.ÇANTA SAPI DİKİLİR.

YANDAKİ RESİMDEKİ GİBİ 3 AŞAMADA ÇANTA YAPILIR.


Dantel oya örgü lif şal derya baykal video örgü video deryalı günler şal patik lif yazma kenarı pike gelinlik masa örtüsü iğne oyası havlu kenarı datelli iç


DEVAMINI OKU...

zikzak eldiven ve bere yapımıZigzag Eldiven ve Bere Yapımı
Deryalı Günler'den bir örgü modeliyle daha sizlerleyim. Malum, kış gelmek üzere. Zigzag eldiven ve bere tam da bu mevsimde işinize çokça yarayacak gibi. Hemen malzemelere geçelim. Vereceğimiz tarif için nako pırlanta, tığ no 3 ve kadife kurdele yeterli.

İlk olarak eldiven yapımından bahsedeceğim. 40 zincir başlayacaksınız. 2 sıra sık iğne yapacaksınız. Zigzaglar için 6 zincir çekeceksiniz ve 2 sıra atlayıp bağlayacaksınız. Zigzaglardan sonraki sırada 3 zincirle bir üst sıraya çıkacaksınız. Zigzagların aralarını kapatmak için 3 zincir çekip zigzagların üzerine batıracaksınız. Son olarak tüm sıraya sık iğne yapılır.

Resimde göstermiş olduğum eldiven 40 zincir, 14 sıra zigzag. Boyuna örüp enine dikerek ve parmak boşluğu bırakarak sonuca ulaşabilirsiniz.

Bere yapımına gelince... 5 zincirle başlayacaksınız. Yukarıda bahsettiğim işlemlerin aynısı uygulayacaksınız. Kendi baş ölçünüze göre ölçülendirebilirsiniz. Resimdeki berede 8 sıra zigzag yapılmıştır.
derya baykal Zigzag Eldiven ve Bere Yapımı
DEVAMINI OKU...

derya baykal Kutu Kutu Pense Kemer Yapımı

Kutu Kutu Pense Kemer Yapımı
Merhaba hanımlar. Yine bir tarifle sizlerleyim. Deryalı Günler'de geçtiğimiz günlerde "kutu kutu pense kemer" adı verilen bir kemer yapıldı. Şimdi onun yapımını sizlerle paylaşıyorum. Malzemeler nako saten ve 3,5 numara tığ. Aşağıdaki fotoğraflar umarım işinize yarayacaktır.


DEVAMINI OKU...

derya baykal Ayakkabı Tozluğu Tarifi
Ayakkabı Tozluğu Tarifi
Derya Baykal'ın geçtiğimiz programlarından birinde verdiği ayakkabı tozluğu tarifiyle tekrar birlikteyiz. Malzemeler nako supra yün ve tığ no 3,5. Öncelikle 52 zincir çekilip uçlarından birbirine tutturulur. Daha sonra yuvarlak şekilde 17 sıra sık iğne yapılır. 5 zincirden 15 sıra sık iğne yapılır. Son olarak ayakkabı altından geçirilerek diğer tarafa çıtçıt yardımıyla tutturulur. Başka bir el işi tarifinde görüşmek dileğiyle.
DEVAMINI OKU...

 
 
 
Haberler Haberler
 
Copyright www.modacarolina.com dantel, el işi,derya baykal, örgü modelleri anlatımlarını, resimlerini ve videolarını bulabileceğiniz Bayanlara Özel bir site.© Derya baykal, Örgü Modelleri, Deryalı Günler, el işleri, dantel,2016 model abiyeler
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...