zikzak eldiven ve bere yapımı

6 Kasım 2008 PerşembeZigzag Eldiven ve Bere Yapımı
Deryalı Günler'den bir örgü modeliyle daha sizlerleyim. Malum, kış gelmek üzere. Zigzag eldiven ve bere tam da bu mevsimde işinize çokça yarayacak gibi. Hemen malzemelere geçelim. Vereceğimiz tarif için nako pırlanta, tığ no 3 ve kadife kurdele yeterli.

İlk olarak eldiven yapımından bahsedeceğim. 40 zincir başlayacaksınız. 2 sıra sık iğne yapacaksınız. Zigzaglar için 6 zincir çekeceksiniz ve 2 sıra atlayıp bağlayacaksınız. Zigzaglardan sonraki sırada 3 zincirle bir üst sıraya çıkacaksınız. Zigzagların aralarını kapatmak için 3 zincir çekip zigzagların üzerine batıracaksınız. Son olarak tüm sıraya sık iğne yapılır.

Resimde göstermiş olduğum eldiven 40 zincir, 14 sıra zigzag. Boyuna örüp enine dikerek ve parmak boşluğu bırakarak sonuca ulaşabilirsiniz.

Bere yapımına gelince... 5 zincirle başlayacaksınız. Yukarıda bahsettiğim işlemlerin aynısı uygulayacaksınız. Kendi baş ölçünüze göre ölçülendirebilirsiniz. Resimdeki berede 8 sıra zigzag yapılmıştır.
derya baykal Zigzag Eldiven ve Bere Yapımı

0 yorum :

Yorum Gönder

 
 
 
Haberler Haberler
 
Copyright www.modacarolina.com dantel, el işi,derya baykal, örgü modelleri anlatımlarını, resimlerini ve videolarını bulabileceğiniz Bayanlara Özel bir site.© Derya baykal, Örgü Modelleri, Deryalı Günler, el işleri, dantel,2016 model abiyeler
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...