google.com, pub-7062781438792579, DIRECT, f08c47fec0942fa0

22 Aralık 2011 Perşembe

rahat emzirme pozisyonları

Bayanlar, bebek sağlığı önemli bir yere sahip olan anne sütü bebeğe en doğru şekilde verilmelidir. Yanlış emzirme durumlarında, bebeğin sağlığı etkileneceğinden dolayı buna mutlaka dikkat edilmelidir. Bebeğe en doğru şekilde nasıl anne sütü vermelisiniz anlatıyoruz. Sizlerde makalemizi okuyarak, en rahat şekilde bebeğinizi emzirebilirsiniz. İşte en rahat emzirme pozisyonları ile ilgili bilgiler;
Yatarak Emzirme Pozisyonu
Anne yatakta doğrulamayacak ve dönemeyecek durumda ise ilk bu pozisyon uygulanır. Bebeğin altı yastıkla desteklenerek anneye paralel bir şekilde yatırılır ve anne göğsü kavratılır.
Beşik Şeklinde Emzirme Pozisyonu
Anne oturur ve dönebilir durumda olduğunda bebeğin altı yastıkla desteklenerek anne kucağında verilir.
Çapraz Beşik Pozisyonunda Emzirme
Bebek daha küçükse ve başına tutmakta zorluk çekiyorsa bu pozisyonda emzirmek daha uygundur, bu pozisyonda bebek diğer kolla tutulur.
Çanta (Futbol Topu) Pozisyonuda Emzirme
İkiz bebeklere uygun bir pozisyondur. Bir bebek annenin koltuk altına yüzü annenin yüzünü görecek şekilde göğse tutturulur. İkinci bebek de aynı şekilde diğer göğse tutturulabilir.
•Tüm pozisyonlarda anne en rahat pozisyonda oturmalı, bebeğin başı ve vücudu aynı düzlem üzerinde olmalı, yüz memeye doğru, burnu meme ucunun karşısında olmalıdır. Anne bebeğin vücudunu kendi vücuduna yakın tutmalı, yenidoğan döneminde ‘’Baş-Boyun-Popo’’ desteklenmelidir.
•Emilen memenin karşı tarafında bulunan elin dört parmağı meme altından desteklenip başparmak memenin üst kısmında tutularak ağza yerleştirilir. “Kesinlikle makas yapılmaz” diğer el destek veya hiç kullanılmaz. Bebeğin başı tutulmaz çünkü refleks olarak atar


EmojilerEmojiler

Bu sitenin içeriği yazarın özgün paylaşımlarından ve muhtelif sitelerden derlenen alıntılardan ibarettir.