derya baykal anlatımlı bebek takımı yapılışı(bere,eldiven,atkı)

12 Eylül 2012 ÇarşambaBu cici takımı arkadaşım Nalan'ın minik prensesi Nehir'e hediye etmek için örmüştüm.Verdiğim ilmek sayıları 3-4 yaş için uygun gelecektir.Aynı ölçüleri ilmek sayısını arttırarak kendinize yada daha büyük çocuklarınıza da uygulayabilirsiniz.
Atkının yapılışı :  44 ilmek atıp ,2 düz,2 ters, 6 düz,2 ters,6 düz,2 ters,6 düz,2ters,6 düz,2 ters,6 düz, iki ters,2 düz şeklinde örneği kuruyoruz.8 sırada bir örgünün düz tarafında iken düz ilmek gruplarını 3+3 şekilnde çaprazlayarak saç örgüsü oluşturuyoruz.Yeterli uzunluğa gelince kesip, uçlarına aynı ipten yaptığımız pon pon ları dikiyoruz.

Bere :94 ilmak atıp tamamını 2 ters,6 düz ,2 ters,6 düz şeklinde örüyoruz.8 sırada bir yukarıdaki gibi 3+3 saç örgüsü yapıyoruz.Örgü boyu 20 cm gelince baştan  17 ilmeği kesiyoruz, 14 ilmek örüp,33 ilmek daha kesiyoruz,14 ilmek örüp,kalan 17 ilmeği de kesiyoruz.Şişte kalan 14 er ilmeği 8 cm daha örüp 3 defada kesiyoruz.Boylamasına tersten diktikten sonra ,tepesini büzüyoruzBerenin etrafını tığ ile sık iğne geçiyoruz, tepesine pon pon ,kulak kısımlarına bağcuklarını takınca beremiz hazırdır.

Eldiven :32 ilmek atıp 8 sıra lastik  örüyoruz. Sonra  saç örgüsü oluşturmak için 4 düz ,2 ters, 4 düz, 2 ters ,kalan ilmekler düz şeklinde örgüyü kuruyorur. (Örgünün ters yüzünde düzler düz,tersler ters örülecek ,aynı zamanda 6 sırada bir 2. dört düz ilmek grubunu 2+2 şeklinde çaprazlayarak saç örgüsünü oluşturuyoruz) Lastikten sonraki 4. sıradan itibaren ; örgünün ters yüzünde iken ;15 ilmek ör 1 arttır ,2 ör 1 arttır 15 ilmek ör. (Burada Baş parmak için arttırmaya başlıyoruz). Ön tarafını normal örmeye devam ediyoruz.15 ör 1 arttır 4 ör 1 arttır 15 ör bu şekilde her sırada 2 artarak orta kısımı 10 ilmek örülene kadar devam ediyoruz.Bundan sonra 27 ilmek örüp ,sıranın sonununa gitmeyin ve örgünün ters tarafına geçip 12 ilmeği örün . Ters dönün yine 12 ilmeği örüp tersine geçin.Bu şekilde  5 sıra 12 ilmek örülecek ve önce 2 şer 2 şer sonra yine 2şer 2 şer ilmekler kesilecek kalan 3 ilmek kesilerek baş parmak hazır hale gelicektir.Düğümleyip ,ipi koparın ve şişte kalan diğer ilmekleri baş parmak boyunu 6 cm  geçene kadar örün.İpinizi dikiş için yeterli uzunluktan kesin ve ucuna iğne deçirin.İlmekleri şişten çıkarın ,iğne geçirdiğiniz ipinizi ilmeklerin içinden geçirip, sıkarak düğümleyin, ters yüzünden uçlarını dikip eldiveni bitirin.

0 yorum :

Yorum Gönder

 
 
 
Haberler Haberler
 
Copyright www.modacarolina.com dantel, el işi,derya baykal, örgü modelleri anlatımlarını, resimlerini ve videolarını bulabileceğiniz Bayanlara Özel bir site.© Derya baykal, Örgü Modelleri, Deryalı Günler, el işleri, dantel,2016 model abiyeler
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...